Danışma Kurulumuz

Doç. Dr. Ferhat Kentel

Ferhat Kentel Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletmecilik Bölümü'nden lisans (1981), Ankara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden yüksek lisans (1983) ve Paris, Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales'den Sosyoloji doktora (1989) derecesi aldı. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü'nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Modernite, gündelik hayat, yeni sosyal hareketler, din, İslâmi hareketler ve etnik cemaatler üzerine çalışmaktadır. Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli kitap ve dergilerde modernite, yeni sosyal hareketler, din, İslâmi hareketler, aydınlar, etnik cemaatler üzerine makaleler yayımladı. 

Korhan Gümüş

Fenerbahçe Nurettin Teksan İlköğretim Okulu, St Joseph Lisesi Fen Bölümü, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık Bölümü mezunu. İstanbul
Üniversitesi Edebiyat Fakültesi
'nden doktora yeterliliği. Milliyet, Milliyet Sanat Dergisi, Cumhuriyet, Bilim ve Teknik, Radikal, Taraf, Zaman, Toplum ve Bilim, Birikim,  İstanbul Dergisi gibi periyodik yayınlarda yazıları var.

Profesyonel yaşamını 1982-1987 yılların arasında Şişecam'da Ürün Geliştirme Koordinatörü, 1988-2000 yılları arasında Makro Mekan Organizasyonları'nda Genel Müdür olarak sürdürdü. 2000-2003 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Yerel Yönetimler Araştırma Merkezi Direktörlüğü'nü üstlendi. 1996 yılında B. M. Habitat 2 Konferansı Evsahibi Komitesi'nde yer aldı ve 1997 yılında bir grup gönüllü ile İnsan Yerleşimleri Derneği'ni kurdu. Sivil koordinasyon merkezi kuruculuğu, 1999-2000 yılları arasında afet evleri proje koordinatörlüğü, 2001 yılında Galata'nın rehabitilasyonu projesinde proje yöneticiliği yaptı.

Bunların yanı sıra Europa-Nostra Türkiye İstanbul Sanat Tanıtım ve Araştırma Vakfı, Türkiye Toplumsal ve Ekonomik Tarih Vakfı, Adalar derneği gibi örgütlerde üyelikleri bulunmaktadır. Ayrıca Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 Danışma ve Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.Kentsel uygulamalar direktörlüğü'nü üstlendi.

MSGSÜ'de Şehircilik Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders vermekte ve Galata Rum Okulu Vakfı Danışma Kurulu'nda yer almaktadır. Kuruluşundan bugüne Açık Radyo'da adlı haftalık programına  ("Metropolitika") devam etmektedir

Prof. Dr. Sinan Özbek

1961`de Erzurum`da doğdu. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü`nden mezun oldu. Aynı üniversitede doktorasını tamamladı. Şu anda Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölüm başkanlığı, Felsefelogos dergisi genel yayın yönetmenliği ve Fesatoder derneği başkanlığını yürütmektedir.